Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Equipo: jak innowacyjne podejście do automatyki przemysłowej kształtuje sukces projektu

Equipo: jak innowacyjne podejście do automatyki przemysłowej kształtuje sukces projektu

  Automatyka przemysłowa to termin, który budzi ogromne zainteresowanie, ciekawość, ale czasem także niepewność. Niewiele osób zdaje sobie bowiem sprawę z faktu, że właściwie wyselekcjonowane i zainstalowane elementy automatyki przemysłowej mogą stanowić silny fundament każdego biznesu. Zespół Smart For Industry postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości, bazując na konkretnej realizacji oraz doświadczeniu firmy. Efekty? Zapraszamy do lektury dzisiejszej publikacji!

  Dążenie do perfekcji

  Tytułowa innowacyjność w dużym stopniu wynika właśnie z potrzeby ciągłego rozwoju oraz poszukiwania nowych rozwiązań. Profesjonalna automatyka przemysłowa jest specjalnością firmy Smart For Industry, ponieważ opiera się na wielu latach doświadczenia oraz praktyki.


  Systemy monitorowania ugięć dachów sygnowane naszym logo zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy obiektów zlokalizowanych w całej Polsce. Rzetelnie zaprojektowane systemy BMS zamieniają natomiast użytkowane nieruchomości w kompleksowe ośrodki sterowania – wszystko w odbywa się w sposób zdalny, zautomatyzowany i intuicyjny!


  Prawdziwe oblicze technologii

  Należy jednak pamiętać, że automatyka przemysłowa powinna dopasowywać się do specyfiki i charakteru pracy swojego użytkownika, a nie ograniczać się jedynie do sztywnych schematów. Przykład? Doskonałym uzasadnieniem  jest specjalny projekt EQUIPO! Przedsięwzięcie to wyróżnia się pod wieloma względami, a pierwszym segmentem jest właśnie obszar wykorzystania. 

  Elastyczność

  EQUIPO jest bowiem realizacją, w której programowanie automatyki przemysłowej koncentruje się na obszarze zarządzania procesem kompostowania. To pokazuje, że doświadczony i rzetelny dostawca usług zapewnia skuteczny oraz sprawny model działania, niezależnie od realnych potrzeb swych odbiorców. Z tego przykładu wyłania się jednocześnie pierwszy element sukcesu każdego projektu, czyli uniwersalność i plastyczność działania. Nawet najbardziej nowoczesny produkt, przykładowo system zarządzania budynkiem, nie będzie wartościowy, jeśli pominie prawdziwe wyzwania i problemy swych konsumentów.

  Kompleksowość

  Eksperci Smart For Industry zdają sobie sprawę z siły plastyczności usług, co przekłada się na funkcjonalność oferowanych narzędzi. Automatyka przemysłowa projektu EQUIPO zapewniła kompleksowy zakres serwisu, na każdym etapie kompostowania.


  Dzięki takiej strategii świadczenia usług, finalny odbiorca otrzymuje prawdziwe centrum sterowania danym segmentem działalności. Użytkowanie prostej, ale efektywnej aplikacji umożliwia bowiem czytelną obserwację procesu technologicznego, a także zarządzanie nim i wdrażanie niezbędnych poprawek oraz usprawnień. To jednak tylko niewielki fragment wszystkich możliwości!


  System wspiera również archiwizację wszelkich pomiarów oraz demonstrowanie wyników za pomocą klarownych wykresów, co wspiera w podejmowaniu prawidłowych decyzji. Finalnym atutem realizacji EQUIPO jest rejestracja czasu pracy całego parku maszynowego. Ten aspekt warto porównać do spisu pojawiających się stanów alarmowych oraz awarii – opcja takiego zestawienia danych umożliwia wdrażanie pozytywnych modyfikacji.

  W skład serwisu wchodzą zatem nowoczesne szafy sterujące, ale również algorytmy sterowania oraz wygodne oprogramowanie do wizualizacji i administrowania procedurami. To prowadzi zatem do kolejnego punktu dzisiejszego zestawienia, czyli dbałości o jakość.


  Najwyższe standardy

  Ten akapit odnosi się do wiedzy i wysiłków ekspertów, ale także wykorzystywanych podzespołów. Tak zaawansowany i złożony charakter pracy wymaga bowiem najlepszych norm. Właśnie dlatego EQUIPO zostało stworzone na bazie  aplikacji Ifix. Wymienić należy również systemy wizualizacji, w tym, Siemens, a także wykorzystywany system SCADA Ifix. Troska o detale na początkowym odcinku projektowania zapewnia sprawne i niezawodne działanie raz wykonanego systemu. 

  Po raz kolejny projekt EQUIPO jest tego najlepszym potwierdzeniem. Opisywane przedsięwzięcie zostało zrealizowane już 8 razy, a lokalizacja ich użytkowników obejmuje całą Polskę. Połączenie opisanych wartości gwarantuje powodzenie każdego przedsięwzięcia!

  Czym jest innowacyjność w kontekście automatyki przemysłowej?

  Innowacyjność w automatyce przemysłowej wynika z potrzeby ciągłego rozwoju i poszukiwania nowych rozwiązań. Specjalizacja w tej dziedzinie opiera się na wieloletnim doświadczeniu i praktyce, co pozwala na tworzenie zaawansowanych systemów, takich jak projekt EQUIPO, który koncentruje się na zarządzaniu procesem kompostowania. To pokazuje, jak elastyczność i uniwersalność działania mogą być kluczowe dla sukcesu w różnych obszarach przemysłu.

  Jakie elementy składają się na kompleksową ofertę serwisu w ramach projektu EQUIPO?

  Oferta serwisowa w ramach projektu EQUIPO obejmuje kompleksowy zakres usług na każdym etapie kompostowania. Zawiera nowoczesne szafy sterujące, algorytmy sterowania oraz oprogramowanie do wizualizacji i administrowania procedurami. Umożliwia to łatwą obserwację i zarządzanie procesem technologicznym, wprowadzanie poprawek i usprawnień. System wspiera również archiwizację pomiarów i prezentację wyników za pomocą wykresów, co ułatwia podejmowanie decyzji. Rejestracja czasu pracy maszyn oraz monitoring stanów alarmowych i awarii pozwala na wdrażanie pozytywnych modyfikacji, co zwiększa jakość i efektywność pracy.

  Jakie korzyści przynosi zastosowanie systemów automatyki przemysłowej?

  Systemy automatyki przemysłowej zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy dzięki zdalnemu, zautomatyzowanemu i intuicyjnemu sterowaniu. Przekształcają one użytkowane nieruchomości w kompleksowe ośrodki sterowania, co przekłada się na zwiększenie efektywności, bezpieczeństwa i wygody użytkowania. Przykładem mogą być systemy monitorowania ugięć dachów oraz rzetelnie zaprojektowane systemy zarządzania budynkami (BMS), które są przykładami praktycznego zastosowania automatyki w przemyśle.