Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Automatyka przemysłowa na miarę twoich potrzeb. Jak dostosowujemy aplikacje do wymagań klienta?

Automatyka przemysłowa na miarę twoich potrzeb. Jak dostosowujemy aplikacje do wymagań klienta?

  Systemy automatyki przemysłowej mogą obniżyć koszty, zwiększyć jakość i poprawić efektywność pracy. Poznaj wszystkie korzyści związane z ich wdrożeniem i dowiedz się, jak wygląda proces realizacji projektu przez Smart for Industry.

  Wdrożenie systemu automatyki przemysłowej może przynieść szereg korzyści. Automatyzacja poszczególnych procesów pozwala zoptymalizować ich koszty, co przełoży się na możliwość obniżenia ceny produktu bez ponoszenia strat. Co więcej, produkt będzie cechował się wyższą jakością dzięki zachowaniu precyzji. Zautomatyzowane procesy mogą odbywać się bez udziału czynnika ludzkiego, co przyczyni się do ich usprawnienia i podniesienia poziomu bezpieczeństwa w zakładzie.

  Przyspieszenie i usprawnienie ma także wpływ na wydajność pracy całego przedsiębiorstwa oraz optymalne wykorzystanie zasobów i tym samym redukcję odpadów. Możliwość szczegółowego monitorowania parametrów procesów oraz magazynowania, eksportu i analizy danych ułatwia dostosowanie stosowanych technologii do potrzeb zakładu i wdrażanie innowacji. By te korzyści rzeczywiście stały się odczuwalne, systemy automatyki przemysłowej muszą być idealnie dopasowane do specyfiki pracy zakładu. Dlatego dużą wagę przykładamy do konfiguracji wdrażanych przez nas rozwiązań. Jak konkretnie to robimy?

  Automatyka przemysłowa. Jak realizujemy projekty?

  Każda współpraca zaczyna się od szczegółowego poznania potrzeb klienta. W tym celu przygotowujemy wstępny szkic wizualizacji systemu. Kierujemy się przy tym schematem technologicznym danego procesu, dbając o to by wszystkie zaproponowane przez nas rozwiązania były zgodne z oczekiwaniami oraz specyfiką pracy zakładu. Na tym etapie dokonujemy szczegółowej wyceny poszczególnych elementów systemu, włączając w to koszty zakupu sprzętu i aplikacji, programowania sterowników i prac montażowych.

  Kolejny etap to konsultacje z klientem. Po akceptacji z jego strony i dokonaniu ewentualnych modyfikacji zgodnie z jego uwagami, przystępujemy do wykonania ostatecznej wizualizacji. Zawiera ona informacje o schematach technologicznych, sterowaniu, nastawach, trendach, raportowaniu i alarmach. Wszystkie dane przedstawiamy w formie czytelnych schematów, wykresów i diagramów obrazujących działanie poszczególnych elementów systemu.

  Tylko sprawdzone rozwiązania sprzętowe i aplikacyjne

  W przypadku systemu automatyki odpowiedni projekt to nie wszystko. By jego działanie było efektywne i niezawodne, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości elementów automatyki przemysłowej. Oferujemy sprawdzone rozwiązania takie jak: Ifix, Telwin oraz ASIX. Są to systemy wizualizacji przetestowane w wielu zakładach i cechujące się dużą uniwersalnością. Mogą być wykorzystywane w dowolnych procesach technologicznych, oferując m.in. takie funkcjonalności jak zbieranie aktualnych danych (pomiarów), ich wizualizację, sterowanie procesami, alarmowanie, archiwizację danych oraz raportowanie.

  Poza tym specjalizujemy się w różnych systemach programowania SCADA: iFix, Citect, inTouch, ClearScada lub Wizcon. W ramach realizowanych projektów oferujemy programowanie sterowników przemysłowych czołowych producentów – np. SAIA Burgess, Siemens, GE FANUC oraz Mitsubishi.

  Kompleksowe wsparcie po realizacji projektu

  Oczywiście na projektowaniu i wdrażaniu systemów automatyki przemysłowej nasza rola w twoim biznesie się nie kończy. Po realizacji zlecenia zapewniamy kompleksowe wsparcie, obejmujące m.in. serwisowanie systemu. Robimy wszystko, by prace nie wpływały na działanie twojego zakładu. Dlatego zawsze, gdy jest to możliwe, działamy zdalnie. Oferujemy też nadzór nad działaniem systemu wizualizacji.

  Zautomatyzujemy twoją technologie i sprawimy, że twój zakład będzie działał sprawniej. Automatyzacja procesów to inwestycja w wyższą precyzję, większą efektywność oraz optymalizację kosztów. Płynące z niej korzyści są odczuwalne w wielu aspektach funkcjonowania zakładu, w długofalowej perspektywie poprawiając jego wyniki i pomagając w budowaniu renomy rzetelnego partnera biznesowego.

  Czym jest automatyka przemysłowa oferowana przez Smart for Industry?

  Automatyka przemysłowa to systemy dostosowywane do indywidualnych potrzeb klienta, które mogą obniżyć koszty, zwiększyć jakość i poprawić efektywność pracy w zakładzie.

  Jakie korzyści przynosi wdrożenie systemu automatyki przemysłowej?

  Wdrożenie systemu automatyki przemysłowej może obniżyć koszty, zwiększyć jakość produktu, poprawić efektywność pracy, a także podnieść poziom bezpieczeństwa w zakładzie.

  Jakie etapy obejmuje realizacja projektu automatyki przemysłowej przez Smart for Industry?

  Proces realizacji projektu rozpoczyna się od poznania potrzeb klienta, przygotowania wstępnego szkicu wizualizacji systemu, konsultacji z klientem, aż po wykonanie ostatecznej wizualizacji systemu.