Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Programowanie Sterowników: Jak Technologia Wpływa na Przemysł 4.0

Programowanie Sterowników: Jak Technologia Wpływa na Przemysł 4.0

  Przemysł 4.0 to rewolucja, która dzieje się na naszych oczach. Jesteśmy w okresie ogromnych zmian w zakresie sposobu wytwarzania produktów. Odpowiedzialna za to cyfryzacja procesów produkcyjnych wpływa na jej wszystkie aspekty – tempo produkcji, jej koszty oraz bezpieczeństwo, dzięki czemu zwiększają się możliwości w tym obszarze, między innymi poprzez maksymalizację wydajności. Jesteśmy Smart For Industry, jedna z firm, która wdraża do swoich wszystkich działań nowoczesne rozwiązania, wynosząc różne organizacje na wyższy poziom. Dowiedz się więcej!

  Przemysł 4.0 – co wnosi nowego?

  Istnieją różne organizacje, działające w wielu różnych obszarach, lecz dla każdej z nich najistotniejsze są efekty działań, w czym pomaga szybsza, inteligentniejsza praca. Technologie Przemysłu 4.0 znacząco w tym pomagają, podsuwając rozwiązania, zapewniając wdrożenie ich w sposób jakościowy, płynny, z zachowaniem charakterystyki produkcji. Przemysł 4.0 wpływa pozytywnie na każdy z obszarów w firmie produkcyjnej, dzięki czemu działa pozytywnie na kluczowe aspekty. Jednym z nich jest zwiększona wydajność, bo za pomocą automatyzacji i optymalizacji procesów producenci mogą zachować konkurencyjność. To jednocześnie większa sprawność, gdyż zyskujemy dane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można adekwatnie reagować na bieżąco. Zyskujemy w ten sposób lepszą jakość, mając ciągle pod kontrolą proces produkcji. To wszystko wpływa też pozytywnie na poprawę warunków pracy.

  Automatyka przemysłowa Smart For Industry – jak to działa?

  Główną dziedziną Przemysłu 4.0 jest automatyka przemysłowa, która jeśli jest dobrze zaprojektowana, dopasowana do określonych potrzeb, przynosi wymierne rezultaty na każdym poziomie. Współpracując ze Smart For Industry, korzystając z narzędzi, jakie zapewnia nasza firma, mogą być Państwo pewni maksymalnego usprawnienia procesów produkcyjnych, między innymi poprzez mądre i precyzyjne zarządzanie nimi. Wykonamy dla Państwa odpowiednią aplikację, dokładnie taką, jakiej potrzebuje Państwa firma. 

  Oferujemy programowanie sterowników wielu marek, jak SAIA Burgess, Siemens, GE FANUC, Mitsubishi. A wszystko to udokumentowane wieloletnim doświadczeniem w branży wodno-kanalizacyjnej. Dzięki sterownikom i systemom monitoringu można zmniejszyć zużycie energii, co ma niebagatelne znaczenie dla każdego przedsiębiorstwa. Jesteśmy w stanie dokładnie śledzić i analizować procesy, w których zużywana jest energia i wpłynąć na jej optymalizację. Wskażemy obszary, gdzie straty energii są największe, co pozwoli ją zaoszczędzić. Minimalizujemy w ten sposób koszty operacyjne i jednocześnie zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko naturalne. A co najważniejsze – wydajność produkcji jest ciągle na wysokim poziomie. 

  Jak to działa w praktyce?

  Teoria teorią, ale żeby pokazać, jak skutecznie działa automatyka przemysłowa najlepiej udowodnić to na przykładzie jednego ze studium przypadków. Takim jest na przykład zlecenie realizacji EQUIPO, gdzie zaprojektowano oraz wykonano szafy sterujące oraz algorytmy sterowania. Żeby maksymalnie usprawnić proces, zaprojektowano również aplikację wizualizacji i przeprowadzono krok po kroku zarządzenia procesem. Tak stworzony system umożliwia na sprawnie i niezakłócone zarządzanie procesem kompostowania. 

  Niezbędna tu ukazała się aplikacja SCADA, dzięki której można było zaobserwować procesy technologicznie na specjalnie zaprojektowanych ekranach synoptycznych. Sterowano też określonymi urządzeniami i wprowadzono nastawy. Dodatkowo przeprowadzono archiwizację pomiarów, zyskując dostęp do przeglądania ich pod postacią wykresów. Po wykonanych czynnościach każdy użytkownik zyskał dostęp do różnych funkcjonalności systemu. 

  Systemy BMS – oto jak mądrze zarządzać różnymi procesami!

  Systemy BMS (Building Management Systems) są tak skonstruowane, aby mądrze i efektywnie zarządzać budynkiem. Zapewniają zrównoważony rozwój w przemyśle, czyli wysoką wydajność przy jednoczesnej trosce o środowisko naturalne, żeby zużyć jak najmniej zasobów. To przynosi same korzyści zarówno w globalnej, jak i lokalnej skali. Za pomocą systemów BMS możemy inteligentnie zarządzać energią w budynkach, optymalizując jej zużycie, a przy tym oszczędzać w wielu różnych obszarach, jak ogrzewanie, oświetlenie, wentylacja czy klimatyzacja. 

  Ale zarządzanie budynkiem BMS to dużo więcej – to monitorowanie tak niebezpiecznych zagrożeń, jak ugięcie dachu, dzięki czemu możemy kontrolować jego stan. Za pomocą tego intuicyjnego systemu, wykryjemy choćby najmniejsze odchylenie od normy, reagując na potencjalne zagrożenia, unikając tym samym uszkodzeń budynku. Smart For Industry udostępni Ci nowoczesny system zarządzania budynkiem, dzięki czemu możesz zdalnie monitorować i kontrolować kluczowe aspekty Twojej nieruchomości. Nasi specjaliści zapewnią Ci kompleksowe wsparcie na każdym etapie od projektowania, poprzez instalacje systemu, aż po szkolenia i regularne serwisowanie. A co najważniejsze – dostosujemy rozwiązania do unikalnych potrzeb, biorąc pod uwagę specyfikę Twojej branży!

  Nie można przejść obok innowacyjnych systemów Przemysłu 4.0. Do tej grupy zaliczamy zarówno automatykę przemysłową, jak i systemy BMS, czyli niezawodne wsparcie w obszarze zarządzania budynkiem. Zapraszamy do współpracy – Smart For Industry wychodzi naprzeciwko Państwa potrzebom!

  Jakie korzyści niesie ze sobą implementacja technologii Przemysłu 4.0 dla firm produkcyjnych?

  Implementacja technologii Przemysłu 4.0 przynosi szereg korzyści, takich jak zwiększona wydajność poprzez automatyzację i optymalizację procesów, możliwość reagowania w czasie rzeczywistym, poprawa jakości produkcji, a także pozytywny wpływ na warunki pracy.

  Jakie marki sterowników oferuje firma Smart For Industry w ramach swojej oferty w zakresie automatyki przemysłowej?

  Firma Smart For Industry oferuje programowanie sterowników wielu marek, w tym SAIA Burgess, Siemens, GE FANUC, Mitsubishi, co pozwala na kompleksowe dostosowanie rozwiązań do konkretnych potrzeb klienta.

  W jaki sposób systemy BMS (Building Management Systems) przyczyniają się do efektywnego zarządzania budynkiem?

  Systemy BMS pozwalają na inteligentne zarządzanie energią w budynkach poprzez optymalizację zużycia w obszarach takich jak ogrzewanie, oświetlenie, wentylacja czy klimatyzacja. Ponadto, umożliwiają monitorowanie zagrożeń, takich jak ugięcie dachu, reagowanie na odchylenia od normy oraz zdalne monitorowanie i kontrolowanie kluczowych aspektów nieruchomości.