Przejdź do treści
Strona główna » Blog » System monitorowania ugięcia dachu: jak technologia zwiększa bezpieczeństwo i oszczędza koszty

System monitorowania ugięcia dachu: jak technologia zwiększa bezpieczeństwo i oszczędza koszty

  Zaledwie kilka miesięcy temu miało miejsce zawalenie się dachu hali o przeznaczeniu logistycznym. Jest to zatem doskonały dowód na to, że świadome zarządzanie budynkiem warunkuje bezpieczeństwo wszystkich pracowników oraz samego ładunku. Warto zatem podkreślić, że elementy automatyki przemysłowej nie ograniczają się jedynie do linii produkcyjnej. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jak profesjonalnie zainstalowana automatyka przemysłowa kształtuje doskonałe i wydajne warunki pracy. Zapraszamy do lektury!

  Automatyka przemysłowa, czyli bezpieczeństwo w praktyce

  Jednak, czy opisywane zagrożenie jest realne i wymaga tak specjalistycznych rozwiązań? Zdecydowanie tak, co świetnie podkreśla niedawny incydent, który inicjuje szereg negatywnych konsekwencji.Tego typu wydarzenia stanowczą obniżają wiarygodność każdej firmy i narażają ją na bardzo poważne konsekwencje prawne oraz finansowe. Zatem, jakie mogą być przyczyny tak groźnych sytuacji?


  Ugięcie dachu w halach operatorów logistycznych może wykazywać bardzo zdywersyfikowany charakter. Sprawdzona automatyka przemysłowa zapewnia nieustanny i bardzo precyzyjny dozór, bez względu na motywy powstających uszkodzeń. Istnieje jednak kilka kluczowych rodzajów zagrożeń w tym kontekście!


  Pierwszym faktorem są warunki atmosferyczne, które wykazują coraz intensywniejszy temperament działania. Jest to szczególnie niebezpieczne w regionach lub obszarach o surowym klimacie. Wówczas gromadzące się opady śniegu, a nawet deszczu mogą stanowić prawdziwe wyzwanie dla konstrukcji dachu, powodując jego stopniowe uginanie. 


  Ten konsekwentny i systematyczny proces naruszania struktury obiektu jest wręcz niewidoczny dla gołego oka pracownika. Jedynie specjalistyczny system zarządzania budynkiem bms, wyposażony w integrację monitorowania ugięcia dachu może zasygnalizować pojawiające się anomalia, a w konsekwencji zagwarantować wystarczającą ilość czasu na podjęcie niezbędnej reakcji. 


  Tak zaprojektowana automatyka przemysłowa stanowi niezawodną kontrolę wobec silnych podmuchów wiatru, powstających obciążeń dynamicznych, ale także czynników eksploatacyjnych, starzenia się materiałów oraz niespodziewanych awarii. Co więcej, elementy automatyki przemysłowej są jednocześnie furtką bezpieczeństwa, gdy dany projekt obiektu posiada błędy konstrukcyjne lub hala nie była poddawana regularnym i restrykcyjnym inspekcjom oraz pracom konserwacyjnym. Te zagrożenia potwierdzają, że system monitorowania ugięcia dachu wspiera efektywne zarządzanie budynkiem.

  Systemy BMS a monitorowanie ugięcia dachu

  Zatem, czym tak naprawdę jest system monitorowania ugięcia dachów, opracowany przez zespół Smart For Industry i jakie generuje korzyści? Jest to specjalnie zaprojektowany program, który ma na celu zapewnienie pełnego bezpieczeństwa wszystkich użytkowników danej hali oraz składowanego tam towaru.


  Wówczas sprawdzone i zaawansowane elementy automatyki przemysłowej są odpowiedzialne za nieustanne kontrolowanie parametrów dachu, poszukując nawet najmniejszych form wad lub potencjalnych nieprawidłowości. Tak odpowiedzialny i specjalistyczny model asekuracji umożliwia błyskawiczne reagowanie na wykryte zmiany.
  W rezultacie bezpieczeństwo jest tylko jednym z aspektów generujących rzeczywiste benefity dla właścicieli budynków oraz hal. Kolejnym czynnikiem, który wymaga podkreślenia, jest również oszczędność. 


  Automatyka przemysłowa sygnowana marką Smart For Industry to inwestycja, która przynosi natychmiastowy zwrot. Szybka identyfikacja problemu pozwala na podjęcie czynności serwisowych w początkowej fazie, co stanowcza minimalizuje wszystkie koszty naprawy, a nawet całkowitej wymiany elementu. 


  Administrator obiektu otrzymuje gwarancję, że hala użytkowana jest w sposób prawidłowy i zgodny z wyznaczonymi restrykcjami. Jednak wspomniane oszczędności dotykają również innej płaszczyzny, a mianowicie – renomy przedsiębiorstwa.


  Wystąpienie jakiegokolwiek incydentu natychmiast obniża wiarygodność i zaufanie wobec firmy. Narażenie na niebezpieczeństwo swoich pracowników jest sygnałem, że biznes nie dba o najwyższe standardy pracy, co z pewnością przekłada się na poziom obsługi klientów. Zarządzanie budynkiem jest zatem istotnym elementem przewagi konkurencyjnej na rynku!


  Wszechstronne programowanie sterowników przemysłowych 

  Eksperci od automatyki przemysłowej dostarczają kompleksowych rozwiązań, dzięki czemu klient nie musi angażować dodatkowych środków finansowych. Innym znakiem rozpoznawczym jest jakość wykorzystywanego sprzętu –  Smart For Industry to dostęp do najnowocześniejszych technologii, takich jak  Ifix.


  To właśnie na tym rozwiązaniu bazuje wyjątkowy projekt, czyli Equipo. Zaprojektowany system pozwala bowiem na intuicyjne i funkcjonalne zarządzanie procedurą kompostowania. Cały mechanizm umożliwia jednocześnie obserwację procesów technologicznych, wprowadzanie odpowiednich zmian, czytelny przegląd specyfikacji technicznej, a nawet opcję zgłoszenia awarii i zamówienia części!


  Jest to zatem świadectwo, że automatyka przemysłowa, w tym systemy bsm,  dopasowują się do indywidualnych potrzeb oraz wymagań konsumentów. Sprawdź, jak zespół  Smart For Industry może zoptymalizować Twój biznes!

  Jakie są korzyści z wdrożenia systemu monitorowania ugięcia dachu?

  Główne korzyści to zwiększone bezpieczeństwo pracowników i ochrona ładunku, a także oszczędności kosztów. System ten umożliwia nieustanne i precyzyjne monitorowanie dachu, wykrywając nawet najmniejsze wady lub nieprawidłowości. Dzięki temu możliwe jest szybkie reagowanie na wykryte zmiany, co minimalizuje koszty naprawy lub wymiany elementów.

  Jakie zagrożenia dla dachów hal logistycznych może wykryć system monitorowania ugięcia dachu?

  System ten jest w stanie wykryć różnorodne zagrożenia, w tym te spowodowane przez warunki atmosferyczne, takie jak intensywne opady śniegu czy deszczu, które mogą powodować stopniowe uginanie dachu. Ponadto, system monitoruje również obciążenia dynamiczne, starzenie się materiałów, niespodziewane awarie oraz błędy konstrukcyjne, zapewniając wszechstronną ochronę.

  W jaki sposób system monitorowania ugięcia dachu wpływa na reputację i konkurencyjność firmy?

  System ten przyczynia się do zwiększenia wiarygodności i zaufania do firmy, ponieważ zapobiega incydentom, które mogłyby obniżyć jej reputację. Zarządzanie bezpieczeństwem budynku jest kluczowym elementem przewagi konkurencyjnej na rynku, ponieważ pokazuje, że firma dba o najwyższe standardy pracy i bezpieczeństwo swoich pracowników.