Przejdź do treści
Strona główna » Blog » Krok po kroku przez realizację projektu: od sprawdzonych rozwiązań do zadowolenia inwestora

Krok po kroku przez realizację projektu: od sprawdzonych rozwiązań do zadowolenia inwestora

  System zarządzania budynkiem bms, programowanie sterowników przemysłowych, a nawet aplikacja do administrowania procesami kompostowania – profesjonalna automatyka przemysłowa optymalizuje pracę, dopasowując się do potrzeb swych użytkowników. Jednak, aby zagwarantować niezawodność i rzetelność prowadzonych działań, cała realizacja projektu powinna przebiegać w sposób kompleksowy i zorganizowany. W dzisiejszej publikacji prezentujemy model budowania przewagi każdego przedsiębiorstwa na przykładzie firmy Smart For Industry!

  Dobór narzędzi

  Zatem, od czego powinien rozpocząć się tak zaawansowany i precyzyjny proces, jakim jest automatyka przemysłowa? W pierwszej kolejności zespół Smart For Industry identyfikuje główne zadanie, które czeka specjalistów, a następnie dostosowuje odpowiedni sprzęt i wyposażenie. Bowiem to właśnie pełna personalizacja i dopasowanie wdrażanych technik jest kluczowe dla skuteczności działania, a w konsekwencji – satysfakcji przyszłego użytkownika.


  I to właśnie już na początku całej procedury widać pierwszy atut usług Smart For Industry. Eksperci posługują się bowiem wyłącznie najlepszymi i najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, co przekłada się na dokładność, żywotność oraz elastyczność wdrażanych układów. 


  Doskonałym przykładem jest wspomniany już program do kierowania procesem kompostowania. Equipo, bo właśnie tak nazywa się ten projekt, wykorzystuje aplikację Ifix firmy VIX, a to przekłada się na szereg praktycznych benefitów – mobilne sterowanie wszelkimi urządzeniami, wprowadzanie modyfikacji, organizowanie i przechowywanie pomiarów, a nawet szybką identyfikację awarii oraz zdalne zamówienie potrzebnych komponentów! Jak widać, specjalistyczne narzędzia zapewniają wygodną obsługę, a także możliwość natychmiastowego reagowania, co eliminuje ryzyko bardzo poważnych i kosztownych awarii.


  Wycena

  Korzyści dla klienta są zatem realne i zasadnicze, a to jedynie początek oferowanej usługi. Kolejnym krokiem jest bowiem potwierdzenie, że wybrane elementy automatyki przemysłowej są zgodne z wymaganiami specyfiki przemysłowej.


  Wówczas klient otrzymuje wyraźny i czytelny kosztorys wprowadzonych rozwiązań. Cały serwis jest zatem wnikliwie opisany, a przyszły użytkownik wie, że dana inwestycja uwzględnia na przykład zarządzanie budynkiem oraz programowanie sterowników przemysłowych. Transparencja i uczciwość to wartości, którymi kieruje się cała ekipa Smart For Industry. Jakie jest następny krok?


  Wizualizacja

  Podczas trzeciego etapu klient otrzymuje pierwotny szkic samej wizualizacji, który pomaga zaprezentować cały model działania automatyki przemysłowej. Podstawą graficznego przedstawienia jest tutaj sam schemat technologiczny procesu, dzięki czemu dostarczana inscenizacja odnosi się do realnych rozwiązań w danym zakładzie. 


  Ten poziom jest niezwykle ważny również z innego powodu. Demonstrowana wizualizacja pozwala bowiem na dostrzeżenie praktycznych aspektów wszystkich systemów. Konsument otrzymuje okazję do zapoznania się z samym mechanizmem działania oraz wyrażenia uwag, myśli, spostrzeżeń, niepewności oraz pytań.


  To właśnie konsultacje pozwalają na wyeliminowanie wszelkiego rodzaju rozterek oraz wprowadzenie niezbędnych modyfikacji, które zwiększą wydajność automatyki przemysłowej. Rozwianie pojawiających się zagadnień umożliwia opracowanie docelowej wizualizacji.


   Następny model graficzny wyróżnia się zdecydowanie bardziej szczegółowym charakterem. To oznacza, że wizualizacja obejmuje już wszelkie schematy technologiczne, ale również sterowanie, nastawy, wykresy, trendy oraz raporty i alarmy!

  Serwis i kontrola

  Każdy proces wymaga czasu i systematyczności, co pozwala na pełne dopasowanie się do specyfiki oraz charakteru realizowanych działań. W trakcie tych kalibracji mogą pojawiać się elementy wymagające niewielkich regulacji.  Smart For Industry dba o każdy aspekt świadczonych usług, również tych posprzedażowych.

  Właśnie dlatego nasi eksperci zapewniają programowanie sterowników oraz profesjonalny serwis, także w formie zdalnej. Tak zaprojektowana automatyka przemysłowa powinna być systematycznie nadzorowana, co pomaga w nieustannej optymalizacji. Wypróbuj jakość Smart For Industry i umów się na niezobowiązującą konsultację!

  Jakie są pierwsze kroki w procesie wdrażania automatyki przemysłowej przez firmę Smart For Industry?

  Pierwszym krokiem jest identyfikacja głównego zadania, które czeka specjalistów Smart For Industry, a następnie dobór odpowiedniego sprzętu i wyposażenia. Kluczowe jest pełne dopasowanie i personalizacja technik wdrażanych, aby zapewnić skuteczność działania i satysfakcję przyszłego użytkownika.

  Jakie korzyści przynosi klientom współpraca z firmą Smart For Industry?

  Klienci Smart For Industry czerpią korzyści z precyzyjnie dopasowanych rozwiązań technologicznych, które zapewniają dokładność, żywotność i elastyczność systemów. Przykładem jest aplikacja Ifix firmy VIX, która umożliwia mobilne sterowanie urządzeniami, wprowadzanie modyfikacji, organizowanie pomiarów oraz szybką identyfikację awarii, co minimalizuje ryzyko poważnych awarii.

  Jaki jest proces wizualizacji w ramach usług Smart For Industry i jakie ma znaczenie dla klienta?

  Proces wizualizacji rozpoczyna się od przedstawienia klientowi pierwotnego szkicu, który pomaga zobrazować działanie automatyki przemysłowej. Klient ma możliwość zapoznania się z mechanizmem działania systemów, wyrażenia uwag i zadawania pytań. Konsultacje pozwalają na wprowadzenie modyfikacji, zwiększając wydajność systemu. Ostateczna wizualizacja obejmuje szczegółowe schematy technologiczne, sterowanie, wykresy, trendy oraz raporty i alarmy.